Niepełnosprawność widziana oczami dziecka

Serdecznie zapraszamy na Konferencję “Niepełnosprawność widziana oczami dziecka” skierowaną do dyrektorów i nauczycieli pracujących w ogólnodostępnych oraz integracyjnych i specjalnych placówkach oświatowych, która odbędzie się 20 kwietnia w Warszawie.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

A oto kilka słów od organizatorów spotkania:

 

“Chcemy “odczarować” świat rodziców mających niepełnosprawne dziecko i pokazać jacy są naprawdę. Co przechodzą od chwili, kiedy dowiadują się o stanie swojego często bardzo wyczekiwanego dziecka. Jak reaguje otoczenie i co dalej robić…. Jak się odnaleźli, co robią, jak żyją. Pokazać, że pomimo traumy i trudności można coś robić i że są normalnymi ludźmi ze swoimi planami i ambicjami.

Co roku zwiększa się liczba dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, jak również z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, które trafiają do placówek edukacyjnych o różnych profilach.
Jesteśmy przekonani, że możemy nawzajem korzystać ze swojej wiedzy i umiejętności, by w miarę możliwości udzielać pomocy rodzinie.

Nasi prelegenci to rodzice dzieci niepełnosprawnych oraz osoby, które od wielu lat współpracują z rodzinami osób niepełnosprawnych i osiągają w tym zakresie znaczące sukcesy.

Warunkiem udziału w konferencji jest zarejestrowanie się na stronie internetowej www.KDEP2015.pl/rejestracja.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.