Samorząd przyjazny rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami – konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie “Samorząd Równych Szans 2014”. W ramach tegorocznej edycji zostaną przyznane nagrody m.in. za najlepsze praktyki na rzecz rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

 

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie samorządy, które zrealizowały lub realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin w życiu lokalnych społeczności. Nagrody wręczymy podczas ogólnopolskiego spotkania z udziałem środowiska osób z niepełnosprawnościami, decydentów oraz mediów.

 

 

 

Ostateczny termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2014 r.

 

 
W bieżącej edycji wnioski konkursowe należy składać w internetowej Bazie Dobrych Praktyk: www.bazadobrychpraktyk.org.pl. W tym celu prosimy o:

 

 

 

1. REJESTRACJĘ KONTA W SYSTEMIE I WPROWADZENIE DOBREJ PRAKTYKI
Każdy obywatel może zgłosić dobre praktyki jednostek samorządu terytorialnego i/lub jednostek administracji publicznej, które uważa za godne naśladowania. Osoba chcąca to zrobić powinna zarejestrować swoje dane, aby utworzyć konto, które umożliwi jej wprowadzanie opisu dobrych praktyk. W celu publikacji dobrej praktyki należy wypełnić wniosek o publikację. Po zweryfikowaniu jego kompletności oraz poprawności opisu dobrej praktyki zostanie ona opublikowana w Bazie.

 

Przewodnik po Bazie Dobrych Praktyk

 

 

2. ZGŁOSZENIE DOBREJ PRAKTYKI DO KONKURSU
Do tegorocznej edycji konkursu „Samorząd Równych Szans” możliwe będzie zgłoszenie jednego wybranego przez Państwa projektu.

 

 

 

Proces rejestracji przedstawiamy krok po kroku w załączonym przewodniku. Wszelkie dodatkowe informacje na temat Bazy uzyskają Państwo również pisząc na adres mailowy: bdp@firr.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Baza Dobrych Praktyk to nowe narzędzie, które ciągle udoskonalamy, dlatego będziemy wdzięczni również za wszelkie uwagi dotyczące jej funkcjonalności. Pomogą nam one dostosować serwis do Państwa potrzeb i oczekiwań.

 

 

 

Wszystkich rodziców dzieci z niepełnosprawnościami zachęcamy do zgłaszania samorządów i realizowanych przez nich projektów, które przyczyniają się do zwiększania aktywności zawodowej rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.