Spotkanie informacyjne w Łomży

W Łomży odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, 11 października (sobota) o godzinie 10.00 w budynku Starostwa Powiatowego, przy ul. Szosa Zambrowska 1/27. Celem spotkań „Diagnoza i co dalej?”, skierowanych do rodzin dzieci z niepełnosprawnościami, jest wyjaśnienie prawnych aspektów niepełnosprawności dziecka (orzeczenie o niepełnosprawności, o potrzebie kształcenia specjalnego, wczesne wspomaganie, świadczenie pielęgnacyjne, przysługujące dzieciom i ich rodzinom formy wsparcia oraz możliwości prowadzenia bezpłatnej rehabilitacji i leczenia, itp.).

W trakcie spotkań rodzice otrzymają materiały informacyjne oraz będą mieli możliwość uzyskania indywidualnych porad.

 

W czasie spotkania organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

 

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego:

 

Formularz zgłoszeniowy

 

W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 12 350 63 62 lub kontaktować się z nami mailowo: kontakt@pomocdlarodzicow.firr.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz autyzm.lomza@o2.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Organizatorem wydarzenia są: Fundacja IMAGO, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Łomży.

 

Spotkania informacyjne organizowane są w ramach projektu „Równe szanse rodziców dzieci niepełnosprawnych w powrocie na rynek pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.