Wsparcie psychologiczne dla rodziców- lista ogólnopolskich telefonów zaufania

Wsparcie  psychologiczne dla rodziców- lista ogólnopolskich telefonów zaufania

„Moje dziecko podjęło kolejną próbę samobójczą. Jest ofiarą przemocy psychicznej w szkole”

 „Nie mam z kim pozmawiać o swoich problemach. Nie mam już siły się starać”

„Boje się, że moja rodzina się rozpadnie”

W czasie rozmów na infolinii wielokrotnie otrzymujemy sygnały, że rodzice potrzebują i szukają pomocy, nie tylko prawnej: związanej z przepisami, procedurami i prawami dziecka, ale również wsparcia psychologicznego.

Niektórzy rodzice wprost proszą o namiary do psychologa, z którym mogliby porozmawiać. Wychowywanie dziecka z niepełnosprawnością to bowiem niejednokrotnie ogromne obciążenie dla rodzica. Ciągłe pokonywanie bieżących problemów, zmęczenie, troska o przyszłość dziecka powodują poczucie zagubienia i zniechęcenia. Czasem również same dzieci, z powodu problemów związanych z niepełnosprawnością, odczuwają silną frustrację i stres, a konsekwencje bywają tragiczne.

Z myślą o osobach, które czują potrzebę porozmawiania o swoich obawach, lękach, długotrwałych stanach przygnębienia przygotowaliśmy zestawienie ogólnokrajowych telefonów zaufania, gdzie można uzyskać doraźną i profesjonalną pomoc psychologiczną.

Listę wzbogaciliśmy również o infolinie kryzysowe, które mogą być przydatne w krytycznych sytuacjach.

Zachęcamy również do kontaktu z konsultantami infolinii pomocy dla rodziców ( tel. 12 350 63 62 czynna wtorek-czwartek 9.00-12.00). Postarają się pomóc!