Wyróżnieni w naszym konkursie

Mamy przyjemność przedstawić sylwetki wyróżnionych przez nas Laureatów konkursu “Najlepsze praktyki w zakresie godzenia roli rodzica dziecka z niepełnosprawnością z aktywnością zawodową  i społeczną”.

3 wspaniałe kobiety,  mimo trudów łączące pracę społeczną i  zawodową z wymagającą opieką nad dziećmi oraz jeden mężczyzna – aktywny, stanowiący olbrzymie wsparcie dla syna i żony, równocześnie prowadzący własną działalność gospodarczą.

Poznajcie ich:

ANNA WRZECIONKO

 

„Moja praktyka to:

Nie narzekać, nie wyobrażać sobie siebie w innych okolicznościach, nie porównywać swojego życia z życiem innych, nie zamartwiać się dnem jutrzejszym (…)”

Mama opiekuje się 18-letnim głęboko upośledzonym synem równocześnie pracując (podczas, gdy syn uczestniczy w zajęciach rewalidacyjnych). W 2011 Pani Anna uzupełniła swoje wykształcenie, w ostatnich kilku latach ukończyła kilka kursów specjalistycznych.

Swoją postawą udowadnia, że: „Można być szczęśliwym, pracującym rodzicem mimo ciężkiej niepełnosprawności dziecka i nie zrezygnować z marzeń zawodowych.”

 

DARIUSZ MRÓZ

 

Tata 13 –letniego Kacperka z porażeniem mózgowym (w wyniku wypadku w wieku 6 lat) . Wspierający mąż, czuły ojciec. Mimo wielkiego stresu  wyczerpania fizycznego prowadzi własną działalność  gospodarczą, a by utrzymać rodzinę i umożliwić synowi jak najlepszą rehabilitację.

Pomimo tragedii, jaka spotkała rodzinę – jest zawsze pogodny i stara się patrzeć optymistycznie w przyszłość.

 

 

AGNIESZKA KOSSOWSKA

 

Mama niemal sześcioletniego Franka, dziecka z niepełnosprawnością sprzężoną.

Pracuje na uczelni, dodatkowo jest słuchaczką studiów podyplomowych, zawodowo robi to, co daje jej ogromną satysfakcję i jest odskocznią od codzienności. „Nie dałabym rady uczestniczyć w terapiach syna, prowadzić bloga, korespondować z rodzicami innych wcześniaków, dzielić się naszym doświadczeniem gdyby nie niesamowite wsparcie mojego męża, gdyby nie fakt, że zajmuje się on Frankiem, że jesteśmy rodziną i możemy na siebie liczyć” – podkreśla Pani Agnieszka

Współautorka książki o niepełnosprawności dzieci zatytułowanej: „Duże sprawy w małych głowach”

 

ALEKSANDRA BRAUN

 

Mama chłopca z niepełnosprawnością – prowadzi punkt konsultacyjny, doradza innym rodzicom, a także nauczycielom i dyrektorom szkół, zna realia polskiego systemu oświatowego.  Zaraz po diagnozie zdobyła  uprawnienia terapeuty integracji sensorycznej oraz ukończyła studia z zakresu pedagogiki specjalnej.

Aktywnie uczestniczy w Komisjach Sejmowych. Jako Rzecznik Uczniów Niepełnosprawnych opiniuje projekty aktów prawnych w ramach konsultacji społecznych.

Godziny wykonywania pracy dostosowała do planu lekcji syna.